Штучні водойми, зміцнення берега

Будівництво штучних водойм - Київ, Україна

(098) 939-55-13
(044) 561-00-58

Штучні водойми

Вода - джерело життя на Землі. Не минає і дня в нашому житті без води. Крім побутових функцій вода приносить нам багато радості естетичної -будь то поїздка до моря або ловля риби в улюблених місцях і з хорошою компанією. В даний час, запросивши фахівців Ви можете створити своє озеро мрії на своїй присадибній ділянці. Для додання додаткової краси вашому озеру ви можете встановити фонтан або водоспад, підвести до водойми струмочок або створити систему каскадних ставків.

Штучні водойми можуть бути різні за своєю формою - від великих озер і річок з водоспадами до крихітних ставків. Тому потрібно визначитися з функціональним призначенням Вашого водойми. Для декоративних цілей ставок може бути неглибоким, а ось для того щоб риби добре себе почували в вашому озері воно повинно бути глибше - для того щоб дно взимку не промерзало.

Етапи будівництва штучного водоймища

1 етап. Після прийняття рішення про місце розташування та формою озера приступаємо до копання землі. Грунт знімається відповідно до розмірів, глибиною і формою майбутнього озера. Після чого вирівнюємо стінки і дно котловану, при цьому треба ретельно перевірити грунт на відсутність твердих предметів (гостре каміння, сміття, скло, метал і т.д.). Дно водойми повинно бути пологим і бажано робити послідовні сходинки для рівномірного розподілу тиску, зміцнення берегів і пристрій контейнерів з рослинами. Можна на дно насипати пісок (пісочна подушка).

2 етап. Вистилаємо котлован геотекстилем. Він перешкоджає прориву плівки при її устрій і захищає її від тертя об грунт.

3 етап. Укладаємо гідроізоляційну плівку. На сьогоднішній день існує великий вибір плівки і з ПВХ і з бутилкаучуку, вони є різних розмірів і товщини. Відповідно, чим більше водойма, тим товщі повинна бути плівка. Вони також різні по морозостійкості і терміном експлуатації. Залежно від типу плівки вона може бути просто покладена або склеєна спеціальним клеєм. Краї плівки повинні виходити на 80 см за межі озера, щоб мати можливість щільно притиснути їх різними важкими матеріалами (камені, галька, грунт). Коли вся територія озера застелена плівкою слід встановити насос і фільтр. Їх встановлюють відповідно до розмірів озера. Насоси та фільтри встановлюють необхідну потужність і відповідним діаметром труб.

4 етап. Коли все розкладено і встановлено, можна наливати воду. Наповнюється водойму на дві третини глибини.

5 етап. На цьому етапі відбувається декорування ставка. Берегову лінію можна декорувати великими каменями або ж дрібною галькою. Посадка рослин-важливий і невід'ємний елемент в пристрої ставка. Оформлення озера може бути різноманітним залежно від функціонального назначенія.Наші фахівці допоможуть Вам правильно підібрати прибережні і водні рослини.

Договір на обслуговування водойми

Укладаючи з нашою фірмою договір на обслуговування водойми протягом сезону, ми зобов'язуємося стежити за чистотою водоймища, регулярно чистити його, а в кінці осені ми повністю підготуємо водоймище до зими.

Геотекстиль Dortex®

ОБСЛУГОВУВАННЯ СТАВКА

Обслуговування штучної водойми

Дуже важливим моментом є обслуговування водойми. Догляд за озером ділять на весняне, осіннє і сезонне обслуговування:

  • Весняне:

    полягає в відкачці та очищення дна водойми від мулу і сміття, обрізки, підгодівлі, пересадці водних рослин, монтажі та запуску системи фільтрації, насосів, запуск риби.

  • Осіннє:

    чистка обладнання, підготовка рослин до перезимівлі, консервація водойми на зимовий період. Підготовка озера до зіме- це складна робота, що вимагає підвищеної уваги і професіоналізму. Якщо в озері будуть зимувати риби і водні рослини, то необхідно встановити аератор.

  • Сезонне:

    полягає в збиранні сміття в озері, очищення системи фільтрації, технічного обслуговування обладнання, догляд за водними рослинами, підгодівля. Проводиться 2-3 рази на місяць.

Очищення води в ставку

Ваш водойму завжди потребує дбайливого ставлення та дбайливого догляду. Найголовніша задача це вберегти водойму від засмічення. Велику небезпеку створюють падаючі листя, які гниють у воді і засмічують стік і фільтри. Восени листя виловлюють сачком або натягують сітку на поверхню водойми. У літній період необхідно встановити скіммер (поверхневий фільтр): частинки бруду всмоктуються з поверхні водойми, поки вони не осіли на дно. Можливо ще використання донного пилососа, він видаляє з дна мул і твань.

Боремося з промерзанням водойми

Щоб озеро не промерзають, можна встановити в ньому спеціальний пристрій, який являє собою невеликий насос, який витягує з глибини на поверхню теплішу воду, яка сприяє збереженню температури озера, щоб не було льоду.